Terápiás módszerek

    Munkám során mentálhigiénés szemléletű szakemberként művészeti (pszicho-)terápiás, mediációs (konfliktuskezelési) módszereket és az érzelem fókuszú terápiás ismereteimet, tapasztalataimat alkalmazom. Ezeket a problémák jellegéhez, a Kliensem igényeihez, személyiségéhez és egyéb körülményekre tekintettel ötvözöm személyre szabottan egyénileg különféle módon.

   Az ülések általában heti rendszerességűek, de lehetnek ettől eltérő ütemezés szerint is, annak menetét és a terápia időtartamát külön-külön, egyénre szabottan közösen beszéljük meg klienseimmel és aszerint alakítjuk.

   A terápiás folyamat első három alkalma a terápiás keretek megbeszélésével, rögzítésével és aztán az életútinterjú felvételével kezdődik és ezután "jól illeszkedés" esetén kezdődik meg az aktív terápiás, illetve mediációs folyamat. Ritkán negyed évre (12alkalom), inkább fél évre (24 alkalom), de legtöbbször egy évre (48alkalom) szerződünk. 

   Az első alkalmak lehetnek hosszabbak, akár maximum 90 percesek is, az egyéni terápiás alkalmak 50-55percesek, a párkapcsolati, vagy családi mediációs mentálhigiénés segítőbeszélgetések alkalmai mindkét Kliens jelenlétekor 90percesek, azoban ezekben a folyamatokban is, ha csupán az egyik Kliens van jelen, akkor ezek az ülések is 50-55percesek, mint minden egyéni ülés.

   Művészetterápiás módszerek közül Antalfai Márta által kidolgozott Katarzis komplex (képző-)művészeti terápiát és a Kincskereső meseterápiát alkalmazom, amelyek lényegét magától a módszer kidolgozójától személyesen tanulhattam. 

Ezen kívül zeneterápiás és irodalom- és költészetterápiás módszereket alkalmazok.

Tranzakcióanalízis alapú mediációt és párkapcsolati és családi mediációt, azaz konfliktuskezelési módszert alkalmazok mentálhigiénés módszerekkel ötvözve családi problémák esetén.

Párkapcsolati konfliktusok és nehézségek esetén nagyon jó módszernek bizonyul dr Sue Johnson nevéhez fűződő Érzelem Fókuszú Terápiás módszer, amelynek praktikáit előszeretettel hozom be akár egyéni, akár családi mentálhigiénés segítőbeszélgetés alkalmakon.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése